MSM – zázračná látka pro vaše klouby

Uvažujete o tom, že si koupíte kvalitní kloubní výživu? Pak musíte dávat velmi dobrý pozor na to, jaké je její složení. Ne každý preparát, který seženete v lékárně vám totiž poskytne opravdu komplexní péči o klouby. V tomto textu vám povíme, k čemu je nám dobrý methylsulfonylmethan. 

To, že se chcete starat o své klouby a pohybový aparát je chválihodné. Je ale otázkou, zda má vaše snaha účinek. Většina z nás hledí při nákupech kloubní výživy hlavně na cenu a na velikost balení. To je samozřejmě v pořádku, ale mnohdy to znamená, že moc neřešíme složení. Což může přispět k tomu, že zakoupený výrobek má mnohem menší účinek, než v jaký jste od počátku doufali.

Jakou roli v tom hraje MSM prášek?

Co je to MSM?

MSM je zkratka pro látku methylsulfonylmethan, která je organickou sloučeninou síry. Vzhledem ke svým pozitivním účinkům bývá důležitou složkou kvalitních doplňků stravy na klouby. K tomu přispívá i skutečnost, že je tato látka považována za velmi bezpečnou. (V současné době nám není známo, že by se s jejím používáním pojily nějaké vedlejší nežádoucí účinky.)

co je to msm

Pozitivní účinky MSM

Už jsme to nakousli v jednom z předchozích odstavců. Kromě toho, že lidé snáší užívání MSM dobře má i široké spektrum pozitivních účinků. Proto se vyplatí přemýšlet o jeho dlouhodobém užívání.

MSM se připisuje schopnost:

  • Zmírnit bolest kloubů
  • Bojovat proti zánětům
  • Zlepšovat rekonvalescenci
  • Zmírňovat ztuhlost pohybového aparátu
  • Zmírňovat projevy alergií
  • Posílit imunitní systém
  • Zlepšit stav pokožky

Jak jistě uznáte, to vše jsou velmi pádné důvody k tomu dát mu ve vašem životě alespoň jednou šanci.

účinky msm

MSM na klouby

Role MSM v kloubech je zcela jasná. Řadu jejich onemocnění doprovází zánět, který způsobuje bolesti a snížení mobility. Vzhledem k tomu, že MSM má schopnost bojovat proti infekcím, měla by se jejich četnost upravit. Také má pozitivní vliv na ztrátu chrupavek, které jsou taktéž důležité pro plynulost a bezbolestnost pohybu. MSM ale samo o sobě nestačí. V ideálním případě by se mělo podávat i s kolagenem, vitamínem C, glukosaminem a chondroitinem.

MSM a kloubní výživa

Vzhledem k tomu, že cena opravdu dobrých kloubních výživ může být o něco vyšší, někteří lidé zkoušejí MSM pro koně, kteří mohou taktéž trpět bolestmi a nemocemi pohybového aparátu. Tento postup se nám ale nejeví jako příliš moudrý. Nejen, že koně mají úplně jiné trávení než my, ale také budete muset řešit velmi nepříjemnou chuť, která není v souladu s tím, na co jste zvyklí. Nesmíme zapomenout na to, že kůň je mnohem větší než člověk, takže budete muset neustále upravovat velikost dávky.

msm-na-klouby

Místo toho, abyste se s podobnými problémy trápili, investujte do kloubní výživy s obsahem MSM pro lidi. Ještě jednou zopakujeme, že ta opravdu dobrá vám nabídne i vitamín C, kolagen, glukosamin a chondroitin.

Zkoušeli jste někdy kloubní výživu? Pokud ano, jakou a s jakým obsahem účinných látek jste si vybrali?

Zjistěte, která opravdu funguje
Kloubní výživa
Analyzujeme účinné látky v kloubních doplňcích a porovnáváme jejich reálnou účinnost. Na základě zkušeností uživatelů z internetu vybíráme ty nejlepší preparáty pro vaše klouby.
Zjistěte, která opravdu funguje
Kloubní výživa
Analyzujeme účinné látky v kloubních doplňcích a porovnáváme jejich reálnou účinnost. Na základě zkušeností uživatelů z internetu vybíráme ty nejlepší preparáty pro vaše klouby.